Drukarki fiskalne stosowane w aptekach

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Wiele osób pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że to, co widzimy na ladzie w sklepie, aptece, a także i u lekarza i często nazywamy “kasą” jest tak naprawdę drukarką fiskalną. Jednak co to tak właściwie jest? Najlepiej jest przyjrzeć się bliżej aptecznym drukarkom fiskalnym, które poza swoimi podstawowymi funkcjami, posiada również kilka odmiennych od pozostałych drukarek fiskalnych cech. Do czego więc one służą i czym się wyróżniają?

Apteczna drukarka fiskalna - jedno urządzenie wiele możliwości

Apteczna drukarka fiskalna to specjalistyczne urządzenie, którego podstawową funkcją jest ewidencja sprzedaży leków. Warto jednak dodać, że może być ona wykorzystywana również w przychodniach lekarskich, gdzie konieczne jest rozliczanie sprzedaży refundowanej. Drukarka fiskalna stosowana w aptekach praktycznie niczym nie różni się wyglądem od tych sklepowych, jednak ze względu na swoje funkcje, jest znacznie bardziej profesjonalnym urządzeniem.

Przede wszystkim, taka drukarka musi spełniać wymagania zawarte w rozporządzeniach Ministra Finansów, które dotyczą sprzedaży refundowanej. Ponadto, pozwala ona na realizację recept, drukuje wyceny, a także receptury leków.

Zalety aptecznych drukarek fiskalnych

Apteczne drukarki fiskalne ze względu na swój wygląd charakteryzują się kompatybilną formą - są one zazwyczaj estetyczne, posiadają elegancką obudowę oraz wyświetlacz graficzny, na którym często można prezentować logo firmy, bądź klipy reklamowe. Jeśli mowa zaś o ich funkcjonalności, to z całą pewnością trzeba wspomnieć o tym, że zapisują one kopie paragonów na elektronicznym nośniku danych, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli utrzymać porządek. Warto postawić również na taką drukarkę fiskalną, która posiada funkcję drukowania faktur VAT bezpośrednio na swoim mechanizmie drukującym.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło