Podstawowe rodzaje kas fiskalnych

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Przepisy dotyczące używania kasy bardzo szczegółowo klasyfikują firmy zobligowane do korzystania z niej. Jeśli należysz do grupy, która ustawowo zobowiązana jest do używania kasy, prawdopodobnie postawiony zostałeś przed wyborem odpowiedniego jej rodzaju. Istnieje kilka ich typów, ale wszystkie dostosowane są do wielkości firm oraz profilu ich działania.

Mobilne kasy fiskalne

Kasy dzielimy głównie na małe i średnie. Oba te warianty świetnie sprawdzają się w mniejszych i średniej wielkości przedsiębiorstwach. Wybór – mała czy średnia kasa – jest zależny od ilości towarów lub usług, które są dostępne w danym przedsiębiorstwie. Jeśli przekracza ona 4000, wówczas polecana jest średnia kasa.

Aktualnie do najpopularniejszych, ze względu na swoją mobilność, należą kasy przenośne. Warto zdecydować się na nie, jeśli nasza firma należy do małych lub średnich. Świetnie sprawdza się w przypadku prawników czy mobilnych salonów kosmetycznych. Te kasy fiskalne są także niezastąpione w przypadku, gdy dla naszego przedsiębiorstwa pracuje w terenie wielu handlowców. Często spotkać ją można na bazarkach. Z wyglądu przypomina oczywiście standardową, stacjonarną kasę, jest jednak o wiele mniejsza tak, że łatwo jest ją zmieścić np. w torebce. Nie jest jednak polecana do większych sklepów, jak np. hipermarkety, ze względu na ograniczoną ilość produktów lub usług, które można do niej wprowadzić, a także ze względu na wytrzymałość baterii.

Równie popularnym modelem są kasy systemowe. Znajdują one zastosowanie w punktach handlowych nie tylko ze względu na wygodę użytkowania. Te kasy fiskalne dają  możliwość zapisania tysięcy produktów i różnych walut. Ich niewątpliwym atutem jest możliwość współpracy z komputerami, wagami, wago-skanerami i czytnikami kodów kreskowych, co bardzo ułatwia pracę. Cenionym przez taksówkarzy rozwiązaniem są z kolei kasy taxi, które zostały zaprojektowane zgodnie ze specyfiką tej branży. Są w pełni przystosowane do współpracy z taksometrem, sprawdzają się we wszystkich sytuacjach związanych z zawodem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło