Rodzaje terminali kart płatniczych

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Instalacja terminalu płatniczego w punkcie usługowym lub handlowym niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim taki sklep staje się bardziej atrakcyjny w oczach klientów. Polacy bowiem odchodzą od płacenia gotówką na rzecz płacenia kartą lub blikiem w telefonie, wpisując się w światowe trendy. Przejście na transakcje bezgotówkowe to także większe bezpieczeństwo; znika konieczność przechowywania w sklepie dużych ilości gotówki, mogącej być powodem dokonania włamania. Jaki jednak terminal wybrać? Mobilny? Stacjonarny? A może zdecydować się na kasoterminal? Sprawdź w naszym wpisie!

Gdzie sprawdzają się terminale stacjonarne?

Zacznijmy od terminali stacjonarnych, które najczęściej spotkać można w:

  • hipermarketach,
  • hurtowniach,
  • dyskontach,
  • dużych sklepach samoobsługowych,
  • restauracjach.

Tego typu terminale kart płatniczych wchodzą w skład całego systemu, razem z kasą fiskalną, komputerem z oprogramowaniem do sprzedaży towarów i z czytnikiem kodów kreskowych. Terminal stacjonarny odbiera szczegóły płatności przesyłane z kasy, a całość transakcji zostaje ujęta w raportach kasowych. Dostępne w naszej ofercie terminale stacjonarne mogą być zarówno dyskretnie montowane przy kasach, jak i mieć postać terminala z dużym monitorem.

Czym charakteryzują się terminale mobilne?

Kolejnym rodzajem terminali, które Państwu proponujemy, są terminale mobilne. Stanowią one rozwiązanie idealne w sytuacji, gdy oferujecie w swojej firmie usługi z dojazdem do klienta. Są to niezwykle lekkie i poręczne urządzenia, opierające swoje działanie na falach Bluetooth. Dzięki łączności terminal można zsynchronizować ze smartfonem lub tabletem, które stają się w ten sposób mobilnym punktem odbioru płatności. Decydując się na terminal mobilny zalecamy sprawdzenie, czy posiada on certyfikat PCI DSS, świadczący o tym, że urządzenie spełnia standardy bezpieczeństwa procesowanych danych finansowych.

Czym różni się kasoterminal od terminali?

Najbardziej technologicznie zaawansowanymi urządzeniami do płatności bezgotówkowych są kasoterminale, stanowiące połączenie kasy fiskalnej i samego terminalu. Wbudowano w nie system do rejestracji sprzedaży, łączność bezprzewodową GPRS oraz drukarkę fiskalną; stąd możliwość drukowania na nich paragonów. Kasoterminale posiadają także specjalną aplikację sprzedażową, łączącą się na przykład ze sklepem online.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło