Zalety terminali płatniczych

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było wyobrazić sobie wyjście do sklepu bez gotówki w portfelu. Obecnie do sfinalizowania transakcji nie potrzeba żadnego z wymienionych, a do jej przeprowadzenia wystarczy mieć przy sobie kartę, smartwatch lub telefon z modułem NFC. Duża zmiana tego typu jest zasługą szybkiego rozwoju zagadnienia płatności bezgotówkowych, których realizację umożliwiają specjalnie zaprojektowane do tych celów terminale.

Małe urządzenia o dużym znaczeniu

Terminale płatnicze, z uwagi na rosnącą popularność płatności bezgotówkowych, są urządzeniami dostępnymi obecnie niemal w każdym sklepie i restauracji. Rozwiązanie tego typu, dzięki redukcji do minimum czasu stania przy kasie, zdecydowanie ułatwia i umila klientom proces robienia zakupów. Finalizowanie transakcji elektronicznych to nie tylko ulubiona metoda płatności kupujących, lecz również sprzedawców. Dzięki terminalom płatniczym możliwe jest bowiem natychmiastowe rozliczenie klienta, bez konieczności martwienia się o brak drobnych pieniędzy w kasie czy też ewentualną pomyłkę w wydawaniu reszty.

Kolejną zaletą używania terminala jest dostępność usługi cashback umożliwiającej wypłatę środków z konta bezpośrednio podczas robienia zakupów. Opcja ta obecna jest w większości dużych punktów, a skorzystanie z niej wiąże się z pobraniem drobnej opłaty w postaci zaledwie kilku groszy.

Terminal płatniczy umożliwia też doładowanie telefonu, a procedura ta wygląda dokładnie tak samo, jak standardowa płatność za zakupy. Mając przy sobie fakturę, po wprowadzeniu przez sprzedawcę wymaganych danych, jeszcze w czasie robienia zakupów możliwe jest jednocześnie opłacenie rachunków za prąd czy gaz. Taka opcja pozwala więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, co zdecydowanie oszczędza czas klienta.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło