Akcesoria do kas fiskalnych

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Wedle aktualnych przepisów obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotyczy przedsiębiorców, którzy oferują usługi z zakresu między innymi doradztwa podatkowego, gastronomii i napraw wulkanizacyjnych oraz którzy prowadzą warsztaty motoryzacyjne. Kasę fiskalną muszą posiadać także:

  • gabinety fryzjerskie,
  • gabinety kosmetyczne,
  • gabinety lekarskie,
  • gabinety dentystyczne,
  • kancelarie prawnicze.

Obowiązek ich posiadania został nałożony także na punkty sprzedaży sprzętu radiowego, telewizyjnego, telekomunikacyjnego oraz fotograficznego. W naszym wpisie wyjaśniamy, jakie rodzaje kas fiskalnych istnieją na rynku oraz w jakie akcesoria do nich należy się zaopatrzyć.

Akcesoria do kas fiskalnych, czyli co?

Jednym z niezbędnych akcesoriów do kas fiskalnych są znajdujące się w naszej ofercie wagi elektroniczne, nieodzowne w każdym sklepie, sprzedającym towary na wagę. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem ich użytkowania przeprowadzić proces ich legalizacji, który dopuści urządzenie do obrotu. Konieczne w każdego rodzaju działalności handlowo-usługowej będą także programy magazynowe, które pozwalają na łatwe i efektywne zarządzanie stanami magazynowymi.

Akcesoria do kas fiskalnych to także szuflady kasowe oraz standardowe i termiczne rolki do kas fiskalnych, które znajdziesz w naszej ofercie. Rolki termiczne wykonane zostały z najwyższej jakości papieru termicznego, dzięki czemu dane na nich zapisane nie wyblakną przez wiele lat. Jest to bardzo ważne, bowiem przedsiębiorcy są zobowiązani do przechowywania rolek kasowych przez pięć pełnych lat podatkowych. Rolki muszą być czytelne dla Urzędu Skarbowego.

Jakie rodzaje kas fiskalnych można wyróżnić?

Pierwszy podział kas fiskalnych przebiega ze względu na wielkość bazy nazw towarów i usług, zaprogramowanych w pamięci urządzenia. W bazie tej może znajdować się 2 do nawet 300 tysięcy nazw, umożliwiających dokładną identyfikację towaru. Kolejnym kryterium podziału oferowanych przez nas kas fiskalnych jest to, czy urządzenie jest stacjonarne, czy przenośne. Jeśli prowadzisz sklep, wybierz kasę stacjonarną, jeśli działalność usługową zaopatrz się w kasę przenośną. Bardzo ważna będzie także wydajność akumulatora – im lepsza, tym mniej kłopotliwe staną się awarie zasilania lub przerwy w dostawie prądu. Przed zakupem sprawdź także, czy kasa fiskalna umożliwia płacenie kartą, czy można zainstalować dodatkowe urządzenia oraz, czy kasa wydaje kopię elektroniczną paragonu. Zweryfikuj, czy można podłączyć do niej oferowane przez nas wagi kasowe oraz szuflady.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło