W jaki sposób działają sprawdzarki cen?

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Sprawdzarki cen, czyli inaczej weryfikatory cen, to urządzenia pozwalające klientom ustalić, jaka jest cena danego produktu. Jak można się łatwo domyślić, używane są w przemyśle handlowym – w sklepach i marketach. Jest to jedyne z urządzeń z grupy o charakterze fiskalnym, którego używają klienci, a nie pracownicy sklepu. Sprawdzarka cen skanuje kod kreskowy z towaru i pokazuje jego cenę. Choć nie jest to skomplikowane, warto wiedzieć, jak działają weryfikatory cen oraz jakie mają inne zastosowania.

Sprawdzarki cen – parametry i funkcje

Sprawdzarki cen służą przede wszystkim do odczytu cen artykułów dostępnych w sklepie z kodu kreskowego. Co więcej, wiele tego typu urządzeń ma możliwość prezentowania informacji na temat bieżących promocji oraz rabatów, a nawet składów produktów. Najnowsze weryfikatory cen posiadają panele dotykowe, które umożliwiają komunikację z klientem i pozwalają na wyszukiwanie zaprogramowanych przez firmę informacji. Należy wiedzieć, że sprawdzarki cen są zintegrowane z innymi urządzeniami działającymi w sklepie. Jeśli w sklepie oprócz kodów kreskowych funkcjonują kody QR, powinno się wybrać sprawdzarkę cen, która umożliwia ich skanowanie, czyli weryfikator z odczytem kodów 2D. Kody kreskowe potocznie nazywane są kodami jednowymiarowymi, czyli 1D.

Jak zbudowane są sprawdzarki cen?

Sprawdzarki cen to urządzenia kompaktowe, nazywane urządzeniami audio id. Można je swobodnie montować w każdym miejscu sklepu lub marketu – na ścianach, słupach, regałach. Należy pamiętać, że urządzenia tego typu są mocno eksploatowane, dlatego trzeba zwracać uwagę na ich solidną konstrukcję – obudowa powinna być mocna, wytrzymała i szczelna. Każdy weryfikator cen ma specjalnie przygotowane otwory montażowe, które nie powinny sprawiać problemów przy montażu w wybranym przez nas miejscu. Już tylko od nas zależy czy wybierzemy urządzenie z portem przewodowym do komunikacji, czy urządzenie działające bezprzewodowo, najprościej za pomocą Wi-Fi.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło