Kryteria wyboru drukarki fiskalnej

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Drukarka fiskalna, podobnie jak kasa fiskalna, służy do rejestrowania sprzedaży oraz drukowania paragonów. Z drukarki fiskalnej korzysta się po podłączeniu jej do komputera z wgranym programem sprzedażowym. Polecana jest przede wszystkim przedsiębiorcom z dużą bazą towarową lub mającym na celu korzystanie z programów sprzedażowych, takich jak motywowanie klientów lub analiza wyników sprzedaży.

Jaka drukarkę fiskalną wybrać?

Najważniejszym czynnikiem doboru drukarki fiskalnej jest rodzaj prowadzonej działalności oraz wielkość firmy, gdyż producenci mają bogatą ofertę dedykowaną poszczególnym branżom.  Do głównych rodzajów drukarek fiskalnych należą:

  • drukarki przenośne, które polecane są „mobilnym” zawodom, np. lekarzom czy prawnikom, którzy przyjmują w kilku miejscach i gabinetach;
  • drukarki sklepowe, do których można wprowadzić ogromną bazę pozycji;
  • drukarki apteczne, które posiadają dodatkowe funkcje – drukowanie odpisów recept, zamówień na leki robione, refundacji, receptur.

Warto zdecydować się na drukarkę fiskalną z możliwością wykonania elektronicznej kopii paragonu. To ważne ze względu na obowiązek przechowywania danych przez 5 lat. Magazynowanie papierowych rolek może być z biegiem czasu dużym problemem.

Dodatkowo, przy zakupie zwróćmy uwagę na szybkość mechanizmu drukującego oraz łatwość wymiany papieru. Sprawdźmy kompatybilność z pozostałymi urządzeniami oraz możliwość łączenia przez Wi-Fi. Nie zapomnijmy przeanalizować zalecanego obciążenia, czyli ilości paragonów, które będą drukowane w ciągu doby.

Cechy drukarek fiskalnych

  • bezpośrednio z drukarki fiskalnej możesz wystawić paragon fiskalny lub fakturę VAT;
  • posiadając odpowiedni program sprzedażowy, możesz na bieżąco sprawdzać stany magazynowe produktów;
  • możesz indywidualnie dobrać programy sprzedażowe i stosować wszelkie typy rabatów i promocji;
  • musisz posiadać komputer;
  • dostępne są małe i lekkie mobilne kasy fiskalne.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło