Różnice między kasą a drukarką fiskalną

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia fiskalnego, należy zastanowić się, w jakich warunkach przyjdzie nam korzystać z takiej maszyny. Pod uwagę należy wziąć między innymi wielkość biznesu, ilość towarów lub usług, a także pracowników. Warto jeszcze wcześniej poznać różnice pomiędzy kasą fiskalną a drukarką fiskalną. Oba urządzenia spełniają się znakomicie w różnych warunkach. Pomimo tego, że kasy są o wiele częściej spotykane, to  można zauważyć znaczący wzrost popularności drukarek fiskalnych.

Kasa czy drukarka fiskalna - co lepsze?

Zasadniczą różnicą pomiędzy kasą a drukarką fiskalną jest to, że pierwsze urządzenie funkcjonuje samodzielnie i wszystkie działania, w tym wystawianie paragonu, są rejestrowane bezpośrednio na niej. W przypadku drukarek fiskalnych wymagane jest niezbędne podłączenie do komputera i programu sprzedażowego. Zaletą kas jest to, że na rynku dostępnych jest wiele modeli, które sprawdzą się zarówno w sklepach, jak i w handlu obwoźnym. Co więcej, można wybierać w wielkościach urządzeń, od małych kas mobilnych, po ogromne kasy systemowe. Praca z tym urządzeniem może także generować mniejsze koszty.

Jednak rozwój technologii i informatyzacja sklepów detalicznych mogą spowodować całkowite odejście od tradycyjnych rozwiązań. Drukarki fiskalne to tak naprawdę małe komputery, które są w stanie wyświetlić podgląd stanów magazynowych i sprawdzić, czy jakiś produkt jest na stanie, czy nie. Co więcej, za pomocą tych urządzeń można bez problemu wystawić fakturę VAT. Drukarki fiskalne są co prawda droższe, lecz o wiele bardziej funkcjonalne. Dzięki temu przedsiębiorstwo jest w stanie szybciej się rozwijać, a pracownicy mogą mieć pogląd w stan i finanse sklepu za pomocą kilku kliknięć.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło