Typy wag sklepowych

Dodane przez: Szymik W: Aktualności Na:

Podstawowym urządzeniem w sklepie, którego podstawą działalności jest sprzedaż artykułów żywnościowych, jest waga. Rozwój nowoczesnej technologii sprawił, że wskazane produkty są niezwykle innowacyjne, funkcjonalne i umożliwiają uzyskanie precyzyjnych informacji. Nowoczesne rozwiązania przyczyniły się do zróżnicowania określonych urządzeń, co pozwala wymienić kilka rodzajów wag sklepowych.

Podstawowe typy wag sklepowych

Wyróżnia się dwa typy wag sklepowych, a mianowicie tradycyjne oraz elektroniczne. Pierwsze z wymienionych to urządzenia, których jedyną funkcją jest ważenie. Wykorzystywane są coraz rzadziej, szczególnie przez osoby należące do starszego pokolenia, które darzą zaufaniem stare produkty.

Elektroniczne wagi sklepowe wyposażone w różnorodne parametry. To sprawia, że mogą być skutecznie użytkowane przez różne podmioty. W zależności od funkcjonalności wyróżnia się kilka rodzajów wag elektronicznych.

Rodzaje elektronicznych wag sklepowych

Sprzedawcy bardzo często korzystają z prostych wag elektronicznych. Jest to rozwiązanie zapewniające podstawowe przeliczenie wagi artykułu. Określoną opcję uwzględniają właściciele małych punktów handlowych. Ciekawym przykładem są urządzenia precyzyjne, które doskonale sprawdzają się, gdy pragniemy zważyć produkty charakteryzujące się niewielką masą. Niejednokrotnie mają zastosowanie w zakładach jubilerskich.

Innym rodzajem sprzętu, który jest godny zainteresowania, są wagi kalkulacyjne. Pozwalają one na przeliczanie wagi wyrobu na cenę zgodnie z wprowadzoną do pamięci maszyny stawką. Są one powszechnie stosowane. W sklepach samoobsługowych możemy zauważyć wagi, które określane są mianem etykietujących. Urządzenie waży produkt, przelicza cenę, a w ostateczności drukuje samoprzylepną etykietę zawierającą podstawowe informacje wraz z kodem kreskowym i wartością do zapłaty.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło